• Cannapresso CBD Gummy
  • iprefer 1 CBD vape pen
  • full spectrum CBD eliquid
  • full spectrum CBD oil
  • CANNAPRESSO CBD cream cbd lotion
  • CBD eliquid with 24pcs package
  • CBD OIL 2ml CBD tincture
  • CBD vape oil ejuice CBD hemp oil vape
  • CBD OIL tincture
  • CANNAPRESSO CBD water mesh nebulizer
  • An innovative way to consume CBD--nebulizing. CANNAPRESSO MESH V+ technology

КБР производи

Ние сме горди да го претстави "CANNAPRESSO" бренд, со 100% коноп добиени CBD (cannabidiol) производи, со цел да имаат корист и за подобрување на подобро vaping искуство.

за нас

CANNAPRESSO е уникатен бренд на природните коноп со седиште во КБР производи од Калифорнија, нудејќи високо концентрира КБР потекнува од коноп индустрија, која е легална во сите 50 држави.

Што е КБР

Што е центарот на градот?

Што е центарот на градот?

КБР е краток за Cannabidiol, таа е една од најпознатите природно-случуваат компонента на канабиноиди во фабриката на канабис. За разлика од уште еден познат молекула, тетрахидроканабинол (ТХЦ), КБР е комплетно не-психоактивни и никогаш не прави да се чувствувате "висок". Иако центарот на градот е само еден од над 60 канабиноиди најде во фабриката за канабис, многу научни истражувања покажале дека CBD поседува најголема терапевтски потенцијал на сите канабиноиди.

Што е Mesh V +

Што е Mesh V +

Mesh V + совршено може да се зачува bioacitivity на КБР и да ги искористат предностите на центарот на градот. ние, креативно користи решетката инхалатор да дишам КБР, на кој начин CBD природни биорасположивост може да биде совршено конзервирани, во рамките на вибрации високофреквентни на микро решетката инхалатор, за производство на 2,5 цт-3.5 цт честички со дијаметар директно на пулмонална мукозна крвните садови, белодробна апсорпција артерија значително ја подобрува стапка на апсорпција КБР.

Зошто КБР е легален?

Зошто КБР е легален?

Според до 2014 Фарм Бил потпишан од страна на претседателот Барак Обама, Дел 7606 на Фарм Бил 2014 овластен растот и одгледување на индустриски коноп, од кои КБР наводно потекнува.

Јас ќе добие високи од центарот на градот

Јас ќе добие високи од центарот на градот

Не сите наши Коноп екстракт производи се направени од индустриски коноп, кој има само траги од ТХЦ, па нема психоактивни ефект од преземање на нашите производи. Тоа е THC тоа е психоактивни компонента на канабис.

WhatsApp Online Chat !